UBIÓR

Jak powinienem/powinnam ubrać się na zajęcia z salsy?

Salsa nie jest zasadniczo tańcem wyczynowym, lecz rekreacyjnym. Szczególnie jeśli chodzi o program kursów początkujących i średnio zaawansowanych. Z tego też względu nie ma specjalnego "ubioru do salsy". Dlatego proponujemy ubrać się w strój, w którym będziecie czuli się swobodnie, nie ograniczający zbytnio ruchów .

Jakie buty ubrać na zajęcia z salsy?

Można zabrać ze sobą np. buty sportowe. Należy jedynie sprawdzić, czy pozwalają na obrót stopy na parkiecie. Prosimy to sprawdzić zakładając buty i próbując obrócić stopę na parkiecie lub posadzce w domu. Jeśli but stawia zbyt duży opór należy wybrać inne obuwie. Buty nie mogą być też za śliskie. Jeśli chodzi o szpilki proponujemy zachować je na imprezy taneczne.
 
MIEJSCE ZAJĘĆ

W jakim mieście prowadzone są zajęcia z "SALSA FEVER"?

Regularne kursy prowadzimy w Częstochowie, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Radomsku, Wrocławiu i Opolu. W innych miastach odbywają się gościnne warsztaty tańca.

Pod jakim adresem odbywają się zajęcia?

Zajęcia prowadzimy w kilku lokalizacjach.
O lokalizacji każdego z kursów można dowiedzieć się z tabeli w dziale "Terminarz kursów".
Po Kliknięciu na ikonę wybranego poziomu kursu pojawi się tabelka (jeżeli ten kurs obecnie prowadzimy uaktywni się ona).
Następnie należy kliknąć myszką w czerwony
napis mieszczący się w dziale tabelki o nazwie "Lokalizacja" - po tych zabiegach pojawi się Państwu adres i opis miejsca danego kursu z mapką dojazdu do nas.

 

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA

Jaki jest przedział wiekowy uczestników zajęć?

Nasze kursy przeznaczone są generalnie dla młodzieży i dorosłych (poza specjalnymi kursami dla dzieci). Na zajęcia przychodzą zarówno osoby w wieku 12 jak i 65 lat. Większość to studenci i młode osoby już pracujące. Średnia wieku uczestników to około 25 lat.

Nie mam partnera/partnerki. Czy mogę przyjść na kurs sam/a?

Jak najbardziej! Salsa jest tańcem, w którym tańczy się z różnymi partnerami i nie ma potrzeby mieć stałego partnera. Na kursach początkujących regułą jest przewaga liczebna Pań. Przeciwdziałamy temu poprzez wprowadzenie reguły, że nasi uczniowie z wyższych poziomów mają prawo przychodzić na kursy P1 i P2 w roli statystów bez opłaty za lekcje. W ten sposób powtarzają materiał i wyrównują proporcje. Na zajęciach zmieniamy się również w parach - jeśli nawet jedna z Pań nie ma przez chwilę z kim ćwiczyć, następuje zmiana i kontynuuje naukę.